Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, toteż dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie systematycznych obserwacji.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku dzieci wraz z nauczycielkami zasadziły w ziemi kwiatowe cebulki. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, sadziły cebulki tulipanów.

Potem przyszła zima i dzieci zapomniały o cebulkach, które zimowały w doniczkach w ogrodzie. Na wiosnę doniczki zostały przyniesione do kącika przyrody.

Z niecierpliwością przedszkolaki obserwowały wschodzące cebulki, które długo nie chciały pokazać się w jakim są kolorze. Tulipany szybko rosły , bo miały doskonałe warunki do wzrostu: duże nasłonecznienie, regularne podlewanie i troskliwe obserwacje przedszkolaków. Dzieci codziennie o nie dbały, obserwowały tempo ich wzrostu. Dosyć długo czekaliśmy na nasze tulipanki. Ale warto było. Kącik przyrody z każdym dniem stawał się coraz piękniejszy.

Edyta Niemiec


Zapraszamy do galerii zdjęć

Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Hodowla tulipanów
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10