Dziewczynka robi zupę pomidorowąW miesiącu marcu zaprosiliśmy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym „Zupy kolorowe, smaczne i zdrowe - źródło cennych witamin”. Celem konkursu było wzbogacanie wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania, wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie zainteresowań kulinarnych.

Na konkurs wpłynęły prace z grupy I, III, IV, V. Rodzice przygotowali interesujące przepisy, wspaniałe zdjęcia oraz ciekawą formę prezentacji. Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci mogły poznawać różne tajemnice kuchni, przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować.

Pani dyrektor Danuta Rusin wręczyła nagrody wszystkim laureatom za udział w pierwszym etapie konkursu. Najlepsze prace z naszego przedszkola wezmą udział w etapie regionalnym, dla przedszkoli zrzeszonych w Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie z gminy i powiatu rzeszowskiego. Najciekawsze przepisy z II etapu zostaną zebrane w Książkę kucharską OBIADOWE SMAKI RZESZOWSKICH PRZEDSZKOLI PROMUJĄCYCH ZDROWIE - „Zupy kolorowe, smaczne i zdrowe - źródło cennych witamin”.

Edyta Niemiec


Przepisy i wykonane dania przez Przedszkolaków: