W dniu 21 czerwca przeżywaliśmy ważną uroczystość – zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli rodzice oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola Pani mgr Danuta Rusin, która w ciepłych słowach zwróciła się do dzieci i rodziców. Pani Dyrektor w przemówieniu podkreśliła, że czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekroczyły po raz pierwszy próg przedszkola, już gotowe są do kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej. Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne, a może nawet najważniejsze.
Podsumowując całoroczną pracę, dzieci zaprezentowały wesołe wierszyki, piosenki i układy taneczne. Kolejny raz potwierdziły swoje talenty aktorskie. Z radością witały lato oraz nadchodzące wakacje. Poprzez wiersze, piosenki i tańce dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola oraz rodzicom za opiekę, wychowanie, za codzienną troskę i pracę.

Po części artystycznej Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia i wydarzenia minionego roku, których było wiele. Zwróciła uwagę na osiągnięcia dzieci w konkursach, projektach ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz zorganizowanie przez nasze przedszkole dwóch konkursów gminnych: ekologicznego i olimpiady sportowej, nad którymi Patronat honorowy objął Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic. Dyrektor przedszkola przekazała również wyrazy wdzięczności za współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz placówki przedstawicielom Rady Rodziców.

Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wojciech Zastawny przedstawił zgromadzonym sprawozdanie z działalności Rady Rodziców za rok szkolny 2021/2022.

Następnie absolwenci naszego przedszkola z rąk Pani dyrektor Danuty Rusin i przewodniczącego Rady Rodziców Pana Wojciecha Zastawnego otrzymali dyplomy i nagrody w postaci kolorowych książeczek. Nauczycielki z dumą i wzruszeniem żegnały się ze swoimi wychowankami.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez przedszkolną kuchnię.

Naszym przedszkolakom życzymy samych sukcesów w szkole oraz wesołych, bezpiecznych wakacji.

Wspólne zdjęcia zostaną pamiątką na lata.

Agata Jemioła

Pożegnanie przedszkola