Dzieci w strojach z całego świata

21 czerwca dzieci w grupie III wybrały się w egzotyczną podróż. Obecnie ze względu na łatwość podróżowania świat dla wielu z nas stoi otworem, więc po przyswojeniu przez dzieci dużej dawki informacji o Europie wybraliśmy się w wirtualną podróż po całym globie. Odwiedziliśmy Australię, Amerykę Północną i Południową oraz Afrykę. Dzieci oglądały film edukacyjny „ Dzieci świata”. Miały okazję zobaczyć zwierzęta oraz roślinność, a także zamieszkującą te kontynenty ludność. Dzieci były zachwycone kolorowymi strojami i ciekawymi krajobrazami.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na przebieranki. Dzieci wybierały sobie stroje odpowiednie do krajów, które chciałyby odwiedzić. Dobierały akcesoria i pięknie się prezentowały. Zatańczyły taniec hawajski, indiański. To była interesująca i pouczająca podróż. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że wszystkie dzieci na świecie – niezależnie od tego, skąd pochodzą, jak wyglądają oraz jakim językiem mówią – tak naprawdę potrzebują tego samego: rodzinnego ciepła, miłości, akceptacji, a także przyjaciół i dużo zabawy. I nie każdy musi być taki sam – tak samo wyglądać, mieć taki sam gust czy mówić takim samym językiem. Ta prosta prawda wydaje się oczywistością, ale codzienność uczy nas, że – niestety – nie zawsze tak jest. Dlatego uczmy się od przedszkola być „obywatelami świata”.

Podróż po krajach świata