Zawieszenie zajęć

Zawieszenie zajęć wychowawczych i dydaktycznych w przedszkolach i szkołach nie oznacza, że dzieci i najmłodsi uczniowie przestają kontynuować proces wychowania i kształcenia.

W tym czasie, dla wspierania rozwoju dzieci, trzeba realizować konkretne zadania zapisane w podstawie programowej.

Zadania te zobowiązują nauczyciela-wychowawcę do kontaktu z rodzicami, aby razem z nimi ustalić sposób i zakres realizowania działań edukacyjnych. W tym celu nauczyciele kontaktują się z rodzicami, wykorzystując np.:

1. stronę internetową przedszkola
  2. E- dziennik
  3. kontakt telefoniczny
  4. kontakt e-mail

Nauczyciele wspólnie z rodzicami powinni określić najdogodniejszą formę wzajemnego kontaktu, która pozwoli im na rozważne i odpowiedzialne zorganizowanie w warunkach domowych odpowiednich form wspierania rozwoju dzieci.

Obecna sytuacja sprawia, że podstawa programowa wychowania przedszkolnego powinna być realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców – w warunkach edukacji w domu rodzinnym.

DRODZY RODZICE!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przerwa w pracy przedszkola to dla Państwa ciężki czas i zorganizowanie opieki dla dzieci nie jest rzeczą prostą. Postaramy się Państwu pomóc, na ile możemy.

Do każdego z Państwa nasze Panie nauczycielki wysyłają wiadomości na e-dzienniku z propozycjami zabaw i aktywności dla dzieci oraz materiałami do samodzielnego wydruku. Są to różne pomysły na to, co można wspólnie robić w domu, aby oderwać dzieci od telewizora i tabletu oraz wspierać rozwój ich zdolności, umiejętności i kompetencji. Oczywiście wszystkie te propozycje są dobrowolne i dla chętnych. Mamy nadzieję, że będą pewną pomocą. Jednak jeśli ktoś chciałby podzielić się zdjęciami z wykonanych „zadań”, to jak najbardziej będzie nam miło zobaczyć, co wspólnie stworzyliście. Zachęcamy do gromadzenia wszelkich prac dzieci.

Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

Proszę pamiętać również, że jako nauczyciele Państwa dzieci, wciąż służymy wsparciem i pomocą. Jesteśmy dostępni na e-dzienniku lub pod numerami telefonów podanymi na e-dzienniku. Mamy nadzieję, że ten trudny czas posłuży umocnieniu więzi rodzinnych i że szybko wrócimy do normalności.

Od 25 marca jest obowiązek realizacji podstawy programowej w formie nauczania zdalnego. Prosimy bardzo o realizowanie z dzieckiem przesyłanych na dzienniku elektronicznym informacji, działań, zabaw.

SZANOWNI RODZICE!

Przedstawiamy zestaw źródeł, z których możecie Państwo dodatkowo skorzystać podczas zabawy z dziećmi. Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy warsztatu pracy. Każda rozmowa – o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy.

LINK DO LOGOWANIA SIĘ DO E-DZIENNIKA

Pozdrawiamy Państwa serdecznie i życzymy zdrowia.

Natalia Pieknik