Mama z chłopcem przy wspólnych zajęciach

W maju, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców. Mimo różnej formuły warsztatów, we wszystkich grupach nauczycielkom towarzyszyła literatura zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nauczycielki grupy III pokazały jak wykorzystać literaturę do wspomagania rozwoju mowy dziecka. W grupie I, prowadząca połączyła rymowane wierszyki z muzykoterapią, a w grupie II - z zabawami sensorycznymi. Rodzice grupy V uczyli się, jak z wykorzystaniem literatury dziecięcej rozwijać motorykę ręki, a grupy IV - funkcje percepcyjno-motoryczne dziecka.

Warsztaty służyły propagowaniu idei czytelnictwa wśród rodziców, uczyły nowych umiejętności, były okazją do miłych spotkań, wymiany doświadczeń i ukierunkowania wspólnych oddziaływań na wszechstronny rozwój dziecka.

Małgorzata Piontkowska

Warsztaty dla rodziców