W sierpniu 2024 roku do naszej przedszkolnej biblioteki trafiły nowe pozycje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:

1. Małgorzata Koc „Pokazywane wierszyki i zabawy paluszkowe + CD”
  2. Małgorzata Koc „Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki”
  3. Agnieszka Kornacka „Porusz ciało + CD”
  4. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Traktor Tadka. Mały chłopiec”
  5. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Śmieciarka Jarka. Mały chłopiec”
  6. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Dźwig Darka. Mały chłopiec”
  7. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Dżip Alka. Mały chłopiec”
  8. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Betoniarka Kacpra. Mały chłopiec”
  9. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Wóz strażacki. Mały chłopiec”
  10. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Mały chłopiec. Karetka Mietka”
  11. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Koparka Marka. Mały chłopiec”
  12. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Helikopter Piotrka. Mały chłopiec”
  13. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Motor Marka. Mały chłopiec”
  14. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Autobus szkolny Krzysia. Mały chłopiec”
  15. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Radiowóz policyjny Pawła. Mały chłopiec”
  16. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Łódka Jurka. Mały chłopiec”
  17. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Motocykl policyjny Franka. Mały chłopiec”
  18. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Ciężarówka Czarka. Mały chłopiec”
  19. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Skuter Janka. Mały chłopiec”
  20. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Samochód kempingowy Oskara. Mały chłopiec”
  21. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Rower Mateusza. Mały chłopiec”
  22. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Kolejka Błażeja. Mały chłopiec”
  23. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Holownik Huberta. Mały chłopiec”
  24. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Taksówka Romka. Mały chłopiec”
  25. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Szkoła jazdy Szymka. Mały chłopiec”
  26. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Samochód elektryczny Antka. Mały chłopiec”
  27. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Samolot Karola. Mały chłopiec”
  28. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Furgonetka Florka. Mały chłopiec”
  29. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Mały chłopiec. Rakieta Tomka”
  30. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Mały chłopiec. Bolid Bartka”
  31. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Mały chłopiec. Batyskaf Filipa”
  32. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Sanie Świętego Mikołaja. Mały chłopiec”
  33. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Autobus Mariusza. Mały chłopiec”
  34. Emilie Beaumont Nathalie Belineau Alexis Nesme „Auto Artura. Mały chłopiec”
  35. Emilie Beaumont „Świat w obrazkach. Las”
  36. Emilie Beaumont Marie-Christine Lemayeur „Świat w obrazkach. Dinozaury i prehistoria”
  37. Céline Santini „Tato, poczytajmy razem. Mamo, poczytajmy razem”
  38. Waldemar Cichoń Pakiet: Książki z serii o Cukierku!
  39. Liane Schneider „Mądra Mysz Zuzia” Zestaw książeczek
  40. Liane Schneider „Mądra Mysz Mam przyjaciółkę” Pakiet
  41. Martyna Broda „Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci”
  42. Susanna Isern „Uczuciometr inspektora Krokodyla”

Książki te staną się okazją do ciekawych zajęć czytelniczych, wzbogacą kąciki książki na salach dydaktycznych. Większość posiada twarde kartki. Doskonale sprawdzą się w kontakcie z małymi dziećmi.  Elementy sensoryczne książeczek są atrakcyjne i umożliwią stymulowanie zmysłów przedszkolaków na wielu poziomach. Wszystkie pozycje to literatura dziecięca, która przyczyni się do wyrabiania zainteresowań i nawyków czytelniczych wśród dzieci.

Małgorzata Piontkowska