Chłopiec z dziewczynką czytają książkęZ myślą o dzieciach organizujemy w salach różnorodne kąciki tematyczne. Obecnie duży nacisk kładziemy na kąciki czytelnicze. Książki rozwijają dziecięcą wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, uczą nazywania emocji, postaw i relacji. Podejmujemy różne działania, aby zachęcić dzieci do sięgania po nie. Temu właśnie służą kąciki czytelnicze. Czytanie nie musi być obowiązkiem, żmudnym ćwiczeniem, codzienną rutyną, zadaniem do wykonania, ale może być przygodą, fascynacją, radością. Im więcej dobrych, mocnych przeżyć wywoła spotkanie z książką, tym chętniej dziecko sięgnie po nią w celu uczenia się i samodzielnego odkrywania tajemnic literatury. Kąciki czytelnicze sprawiają, że nasze przedszkolaki obcują z pięknymi książkami, które porywają i zachwycają, kuszą wyjątkową szatą graficzną, uczą prawdy, piękna i dobra.

W naszym przedszkolu dużą wagę przykładamy do promowania czytelnictwa wśród dzieci. Nasze kąciki czytelnicze są tego najlepszym przykładem.

Kąciki czytelnicze w naszych grupach