W ramach realizacji Programu Przedszkola promującego zdrowie w miesiącu maju odbyły się zawody sportowe pomiędzy grupą II i IV. Były one okazją do propagowania zdrowej aktywności, rozwijania zainteresowań sportowych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu.

W grupie II i IV wychowankowie uczestnicząc w zawodach sportowych musieli wykazać się zwinnością, skocznością, oraz umiejętnością trafiania do celu. Każde dziecko chętnie rywalizowało z kolegą z innej grupy. Dzieci wykorzystały różnorodny sprzęt sportowy, trafiały woreczkami do celu, pokonywały slalom z obręczami, rywalizowały pomiędzy sobą w wyścigach z piłeczkami. Atmosfera, radość i doping był niesamowity.

Dzieci poprzez udział w różnorodnych zadaniach kształtowały świadomość własnego ciała, orientację w przestrzeni, szybkość oraz gibkość. Przestrzegały zasady zdrowej rywalizacji. Zawody takie sprzyjały integrowaniu dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych.

Wszystkie przedszkolaki biorące udział w zawodach zasłużyły na uznanie i pochwałę.

Barbara Czernicka

Żyj sportowo i zdrowo