Zdjęcie grupowe

Przez cały tydzień Motylki na zajęciach zdobywały i uzupełniały swoją wiedzę o warzywach i owocach, a kulminacją ich działań były piątkowe obchody Światowego Dnia Owoców i Warzyw.

Jesień obfituje w świeże warzywa i owoce, które powinny być stałym składnikiem potraw dla dzieci. W naszym przedszkolu dzieci miały okazje poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwej diety oraz przekonać się jak pyszne i pachnące mogą być surowe warzywa i owoce. Jednym z takich zajęć było wykonanie sałatki owocowej przez dzieci w grupie IV. Dzieci pamiętały, że przed wykonaniem sałatki należy dokładnie umyć ręce. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z noży. Tak przygotowane chętnie zabrały się do pracy. Każdy skomponował sałatkę o innym smaku. Była to prawdziwa bomba witaminowa, którą dzieci zjadły ze smakiem. W następnym dniu przedszkolaki ubrały się w wybranym przez siebie kolorze nawiązującym do ulubionych warzyw i owoców. Zgromadzone dary wykorzystaliśmy do zajęć z zakresu edukacji matematycznej. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce oraz warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały je oraz segregowały. Przedszkolakom bardzo podobały się zagadki sensoryczne, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki oraz prace plastyczne. Warzywa i owoce zainspirowały dzieci do wykonania z nich oryginalnych kukiełek. Grupa IV zaprezentowała swoje aktorskie umiejętności i przedstawiła inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Inscenizacja spotkała się z bardzo pozytywną reakcją najmłodszej publiczności.

Te dni były niezwykle emocjonujące, ale także pracowite, a w przedszkolu było zdrowo i pysznie. Zachęcamy rodziców do kontynuowania nawyków zdrowego odżywiania w swoich domach.

Bardzo dziękujemy za świeże eksponaty i stroje.

Sławomira Demczak

Kolorowo i zdrowo