CertyfikatDnia 9 listopada 2022 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, odbyła się uroczystość wręczenia Rejonowych Certyfikatów Przedszkoli Promujących Zdrowie. W wydarzeniu uczestniczyły dyrektor PZPW w Rzeszowie Pani Krystyna Wróblewska, wojewódzki koordynator PPZ Pani Barbara Wolny, rejonowy koordynator PPZ Pani Agata Samborska – Bąk.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że dana placówka oświatowa pracuje zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie i wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć. Dyrektor Przedszkola w Świlczy Pani Danuta Rusin podczas uroczystej gali, odebrała Rejonowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Dyrektor PZPW w Rzeszowie Krystyna Wróblewska pogratulowała otrzymania wyróżnienia, podkreśliła, że zdrowie i edukacja są ze sobą nierozerwalnie związane.

Przynależność do sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie jest zaszczytem dla placówki, a jednocześnie zobowiązaniem do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia.

Edyta Niemiec