Kącik czystości, dziewczynka

Niech każdy nam wierzy: o higienę i zdrowie dbamy jak należy!

Jednym z najważniejszych zadań w wychowaniu przedszkolnym jest edukacja zdrowotna, której celem jest kształtowanie u dzieci nawyku dbałości o zdrowie i higienę. Dzięki różnorodnym działaniom podejmowanym w przedszkolu nasi wychowankowie wiedzą jak ważne jest zachowanie higieny warunkującej ludzkie zdrowie. W grupie „Biedronek” podczas realizacji tematyki, Dbam o czystość’’ dzieci słuchały opowiadań, wierszy i piosenek z nią związanych. Rozwiązywały zagadki, składały obrazek z pociętych elementów. Podczas zajęć plastycznych kolorowały i wycinały przybory do mycia zębów. Przedszkolaki wykazały się wiedzą, prezentowały własne umiejętności i wiadomości, brały udział w licznych zabawach tematycznych. Rozpoznawały różne przybory do mycia (higieny osobistej) za pomocą dotyku, określały jego przydatność i sposób używania podczas zabawy dydaktycznej. Myły ręce z zachowaniem wszystkich etapów i ich kolejności. Najwięcej radości sprawiła gra „W salonie fryzjerskim” na tablicy multimedialnej.

Wychowanie zdrowotne trzeba zacząć jak najwcześniej, a okres przedszkolny jest pod tym względem szczególnie ważny dla dziecka, gdyż wykazuje ono wtedy podatność na wszelkiego rodzaju wpływy i oddziaływania. W tym czasie łatwiej jest ukształtować u dziecka pewne przyzwyczajenia, które pozostaną na całe życie.

Edyta Niemiec

Dbamy o higienę