Dzieci z ekologicznych strojach

14 grudnia 2023r. z inicjatywy dyrektor Przedszkola w Świlczy Pani Danuty Rusin w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie odbył się Gminny Konkurs „Ekologiczna Rewia Mody”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Świlcza Dawid Homa, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Eliza Oleszak.

Koordynatorami konkursu były nauczycielki: Agata Jemioła, Edyta Niemiec, Patrycja Piątek- Zięba.

W konkursie wzięło udział 50 dzieci pięcio i sześcioletnich z 10 placówek z terenu Gminy Świlcza:

• Przedszkola w Świlczy
  • Przedszkola im. Jana Pawła II w Bratkowicach
  • Przedszkola w Trzcianie
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Trzcianie
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Bratkowicach
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej
  • Oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Dąbrowie
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mrowli
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Świlczy.

Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy z zakresu ekologii, kształtowanie proekologicznych postaw, podnoszenie świadomości na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, budzenie zainteresowania sztuką poprzez wykonanie strojów i ich pokaz oraz czerpanie radości ze wspólnych działań - rodzic- dziecko.

Dyrektor przedszkola Pani Danuta Rusin serdecznie powitała zaproszonych gości. Przemawiając do zgromadzonych nawiązała do treści ekologicznych zwracając uwagę na ważną rolę prowadzenia w przedszkolu działań ekologicznych, ochrony środowiska naturalnego i kwestię segregowania śmieci.

Jury w składzie: Pani Dorota Jędral, Pani Beata Bobra, Pani Iwona Wojtak i Ewelina Żyradzka-Woźny, po długich obradach wyłoniło zwycięzców, którzy zaprezentowali się najlepiej na scenie w ekologicznych strojach.

• I miejsce - dzieci z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Trzcianie.
  • II miejsce - dzieci z Przedszkola w Świlczy.
  • III miejsce - dzieci z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr im. Jana Pawła II w Bratkowicach.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

W końcowej części Konkursu Wójt Gminy Świlcza Pan Dawid Homa wypowiedział wiele serdecznych słów do dzieci i rodziców. Następnie wraz z Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Panią Elizą Oleszak i Dyrektor Przedszkola w Świlczy Danutą Rusin wręczył dzieciom dyplomy oraz nagrody.

Gminny Konkurs „Ekologiczna Rewia Mody” wspaniale wpisał się w nasze działania związane z realizacją programu „Przedszkole Promujące Zdrowie”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.

Patrycja Piątek-Zięba

Gminny Konkurs - Ekologiczna rewia mody