Prace biorące udział w konkursie plastycznym

21 czerwca 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny „Recepta na zdrowie”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy w dowolnym formacie, której głównym tematem było zdrowie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką. Główne cele konkursu to promowanie aktywnego stylu życia, zapoznanie z prawidłowymi nawykami zdrowego odżywiania, rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej oraz kształcenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju zainteresowań dzieci oraz zachęcić do wspólnego czasu spędzonego z rodzicami. W konkursie wzięło udział 12 przedszkolaków. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością:

• 1 miejsce – Róża P.
  • 2 miejsce – Weronika D.
  • 3 miejsce – Eliza G.

Pozostałe prace zostały wyróżnione. Pani Dyrektor Danuta Rusin wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie.

Patrycja Piątek-Zięba

Konkurs plastyczny „Recepta na zdrowie”