Przedszkolaki podczas wykonywania prac plastycznych

W Przedszkolu w Świlczy dzieci z Grupy III 6-latków naszego przedszkola w roku szkolnym 2022/2023 brały udział w Ogólnopolskim projekcie prozdrowotnym: „Zdrowo jem, więcej wiem.” pod honorowym patronatem Pani prezydent Agaty Kornhauser Duda.

Założeniem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych oraz rozwijanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Przedszkolaki realizowały w ciągu pierwszego półrocza różne zadania.

W ramach realizacji pierwszego zadania: WARZYWA I OWOCE NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA dzieci wykonały samodzielnie plakaty z owocami i warzywami zachęcającymi do jedzenia tych zdrowych produktów, jak również zapoznały się z wartościami odżywczymi owoców i warzyw. Wykorzystały do tego różnorodne techniki plastyczne. Plakaty zostały wyeksponowane w przedszkolu, aby pozostałe przedszkolaki uświadomiły sobie jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw dla zdrowia. Nasi milusińscy przedstawiły Prezentację:” OWOCE-WARZYW-CJĘ!”, która składała się z wierszy i zagadek o owocach i warzywach przygotowanych przez dzieci wraz z rodzicami. Wszystkie prace zostały zebrane w „Encyklopedię warzyw i owoców”. Działania takie miały na celu zachęcić dzieci do zmiany zwyczajów żywieniowych w domu dzięki udziałowi rodziców w realizowanym zadaniu.

Realizując zadanie drugie: BAW SIĘ Z NAMI – OWOCAMI, WARZYWAMI! Przedszkolaki wzięły udział w Konkursie, który polegał na narysowaniu przez dzieci zabawnej historyjki – w postaci bajki, wiersza lub komiksu – o warzywach i/lub owocach i ich przewadze nad słodyczami. Dzieci wykonały to zadanie w grupach. Wykonane prace były ciekawe, kolorowe, bogato ilustrowane. Dzieci stworzyły samodzielnie historyjki obrazkowe przedstawiające przygody owoców i warzyw utrwalając jednocześnie informacje na temat wartości odżywczych omawianych owocu lub warzyw. Gotowe historyjki zostały zaprezentowane w grupie przedszkolnej a następnie dokonano wyboru najlepszej historyjki w drodze głosowania. Wszystkie historyjki złożono w „Zespołową Księgę owocowo-warzywnych historyjek”.

Realizując zadanie trzecie „CO NALEŻY JEŚĆ ABY ZDROWYM BYĆ” przedszkolaki uświadomiły sobie jakie są zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Dowiedziały się co należy jeść, a czego unikać. Uczyły się odpowiedzialności za własne zdrowie. Bazując na wierszu Jana Brzechwy „Na straganie” dzieci w grupach wymieniały jak największą liczbę warzyw, o których była mowa w wierszu uświadamiając sobie jednocześnie jak ważne w diecie codziennej jest spożywanie warzyw, jak również owoców. Istotne są również produkty zbożowe, białkowe, mleczne, tłuszcze. Niezastąpiona jest woda i ruch dla organizmu. Niezbędne są również witaminy, minerały i węglowodany, produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa.

Realizując kolejne zadanie pod hasłem:. DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ. OWOCE I WARZYWA, PIRAMIDA ZDROWIA, przedszkolaki nabyły wiedzę o wartościach odżywczych owoców i warzywa oraz o zasadach zdrowego żywienia przedstawionych w formie Piramidy Zdrowia. Aby promować tę zdobytą wiedzę dzieci wykonały plakaty, rysunki, korzystały z różnorodnych technik plastycznych promujące wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się. Przedszkolaki wykonały piękne kukiełki z warzyw i owoców. Prace zostały przedstawione na gazetce przedszkolnej, dzieci uczestniczyły w zabawach, Quizach o zdrowiu, jadły wspaniałe odżywcze śniadania pełne owoców i warzyw. Poprzez takie działania dzieci nabyły wiedzę w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie i jak utrzymywać organizm w dobrej i zdrowej kondycji.

Barbara Czernicka


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Projekt prozdrowotny: „Zdrowo jem, więcej wiem”
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21