Dnia 23 maja 2022 r. w ogrodzie przedszkola w Świlczy odbył się Piknik Rodzinny. Uroczystość ta była okazją do integracji przedszkola z rodzinami dzieci naszej placówki. Celem imprezy było zaproszenie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi w związku z zbliżającym się Dniem Matki, a także dostarczenie uczestnikom radości, uśmiechu i dobrego nastroju.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników przedszkola przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i ich najbliższych. Imprezę rozpoczęła Dyrektor Przedszkola pani Danuta Rusin od powitania zaproszonych gości, w swoim przemówieniu podkreśliła rolę rodziny, dbałość o podtrzymywanie i pielęgnowanie więzi pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami. Zwróciła uwagę, że pozytywne relacje w rodzinie sprzyjają rozwojowi dziecka, kształtują jego postawę i stosunek do ludzi w dorosłym życiu. Pani dyrektor złożyła wszystkim rodzicom, sponsorom oraz anonimowym darczyńcom serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość i otwartość serca oraz wsparcie finansowe umożliwiające zorganizowanie imprezy.

Piknik dał nam możliwość do szerokiego prezentowania umiejętności artystycznych przedszkolaków. Dzieci z wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne. Nasi podopieczni w pięknych strojach tańczyli tańce ludowe, nowoczesne oraz układy taneczne do śpiewanych piosenek. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Aby umilić rodzicom i dzieciom wspólne spędzenie czasu przygotowano wiele atrakcji, a mianowicie:

  • loterię z atrakcyjnymi nagrodami,
  • atrakcje kulinarne - mini bufet: kiełbasę z grilla, pierogi, bigos, kiszę, ciasta, kawę, herbatę, wodę,
  • dodatkowo, wszystkie dzieci otrzymały w gratisie popcorn, watę cukrową, malowanie twarzy, soczki,
  • zabawę prowadził zespół Yamaha porywając do wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Przedszkolaki wspaniale bawiły się w rytm muzyki przeplatanej wieloma konkursami np. przeciąganie liny, rozwijanie węża strażackiego, rzut piłeczką do kosza itp.
  • „Edukido” - zabawy klockami Lego wprowadzające małych odkrywców w świat techniki i natury,
  • przejażdżkę kolorowym samochodem.

Dzieciom bardzo podobały się wszystkie proponowane atrakcje, ale przede wszystkim cieszyły się, że mogły ten czas spędzić razem ze swoimi rodzicami. Piknik był okazją do wspólnej zabawy, integracji, rodzice poznają się między sobą, tworzy się społeczność i przyjazna atmosfera. Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego.

Pragniemy podziękować wszystkim którzy wsparli organizacyjnie imprezę oraz jej uczestnikom za liczny udział i wspólną zabawę. Śmiało możemy powiedzieć, że tegoroczna uroczystość na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych i ich najbliższych.

Pani Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym składa serdeczne podziękowanie wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu Pikniku Rodzinnego.

Edyta Niemiec


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny
Previous Next Play Pause