W związku ze zbliżającym się okresem wakacji 28 czerwca 2022 roku nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Wizyta miała na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw czyhających na nich podczas letniego wypoczynku. Podczas spotkania policjant przekazywał informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w wodzie i nad wodą, a także uświadamiał dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim. Panie policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominały jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Podkreślały również konieczność noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wszystkich cennych rad, ale także zaskoczyły swoją wiedzą na temat niebezpieczeństw, które mogą ich spotkać w czasie wypoczynku.

Sławomira Demczak

Wizyta Policji w Przedszkolu