21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, zaraz za nim świętujemy Dzień Dziadzia co sprawia, że najczęściej celebrujemy je w jednym dniu. Zgodnie z tradycją wnuki w naszym przedszkolu zapraszały Gości na specjalną uroczystość, w tym roku jednak święto obchodzone jest inaczej. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany swoich zachowań, dlatego też tegoroczny Dzień Babci i Dziadzia nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie. Jednak nikt nie zapomina o tak ważnych dla nas wszystkich osobach jakimi są dziadkowie. W tym roku ich święto przeniosło się do sieci i tak najczęściej jest obchodzone. Przedszkolaki ze Świlczy przygotowały w swoich grupach piosenki, tańce oraz jasełka. Ich występy zostały nagrane i przesłane rodzicom dla Gości. Każdy wnuczek własnoręcznie wykonał piękną laurkę z serdecznymi życzeniami.

W tym wyjątkowym Dniu życzymy wszystkim Babciom i Dziadziom przede wszystkim dużo zdrowia, żeby jak najdłużej byli z nami i żebyśmy mogli cieszyć się z ich pomocy. Wiemy jak ważna jest rola dziadków w życiu dzieci i jak wiele wartości przekazują im każdego dnia. Pamiętajmy, że bycie dziadkiem lub babcią to nie wiek, to pełnienie bardzo ważnej funkcji.

Sławomira Demczak