Zdjęcie grupowe dzieci

31 maja 2023 r. odbył się III Gminny Przegląd Poezji Śpiewanej. Honorowy Patronat nad Przeglądem objął Wójt Gminy Świlcza Pan Adam Dziedzic. Koordynatorami Przeglądu były nauczycielki: Agata Jemioła i Małgorzata Hano. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic, Zastępca Wójta Gminy Świlcza Sławomir Styka, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Eliza Oleszak. W konkursie wzięło udział 50 dzieci pięcio i sześcioletnich z placówek z terenu Gminy Świlcza:

• Przedszkola w Świlczy.
  • Przedszkola im. Jana Pawła II w Bratkowicach.
  • Przedszkola w Trzcianie.
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Trzcianie.
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Bratkowicach.
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach.
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej.
  • Oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Dąbrowie.
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mrowli.

Celem przeglądu była prezentacja uzdolnień wokalnych i twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym, uwrażliwienie na piękno polskiej poezji, rozwijanie wśród dzieci zainteresowań poezją i muzyką, stworzenie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze. Poezja śpiewana w wykonaniu dzieci wprowadziła wszystkich obecnych w czasie Przeglądu w świat wartości takich jak: zdrowie, bezpieczeństwo, piękno, miłość, dobro, prawda. Dzieci z terenu gminy Świlcza miały możliwość integracji, dzielenia się swoim dorobkiem artystycznym.

Jury w składzie: Pani Dorota Jędral- Starszy Bibliotekarz, Kierownik Klubu Seniora w Trzcianie, Pani Beata Barlik- Przedstawiciel Szkoły Muzycznej im. Józefa Barlika Trzcianie,

Pani Kamila Mokrzycka- Aktorka filmowa i teatralna, Artystka wokalna współpracująca ze Szkołą Muzyczną JAMAHA po długich obradach wytypowało następujące miejsca:

• I miejsce ex aequo dzieci z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej oraz z Przedszkola im. Jana Pawła II w Bratkowicach.
  • II miejsce: dzieci z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Trzcianie.
  • III miejsce: dzieci z Przedszkola w Świlczy.

Wyróżnienia zdobyły dzieci z Oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Dąbrowie, Przedszkola w Trzcianie, Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach, Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej.

Uczestnicy Przeglądu otrzymali nagrody, dyplomy, nauczyciele podziękowania. Dla wszystkich został przygotowany pyszny, zdrowy poczęstunek.

Dziękuję Wójtowi Gminy Świlcza Panu Adamowi Dziedzicowi za ufundowanie nagród i poczęstunku dla dzieci.

Danuta Rusin

III Gminny Przegląd Poezji ŚpiewanejIII Gminny Przegląd Poezji Śpiewanej