W grupie III został przeprowadzony cykl spotkań z rodzicami „Zawody i pasje naszych rodziców”.

Spotkania dzieci z ciekawymi ludźmi, mistrzami w obszarach swej działalności, są ważnym elementem edukacji, w tym również przedszkolnej. Kontakt z osobami, dla których dana dziedzina jest niezwykła i fascynująca, stanowi dla młodych ludzi najlepszy dowód na to, że świat rzeczywiście może być ciekawy, a rozwijanie zainteresowań i zdolności przynosi wiele satysfakcji i skutecznie chroni przed nudą.

Mama Oli przeniosła nas w świat bajki czytając pięknie „Kopciuszka”. Mama Maćka – pielęgniarka i mama Szymona - technolog żywności zachęcały dzieci do dbania o swoje zdrowie poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Odwiedził  nas farmaceuta – tato Dominiki, który zwracał uwagę na dbałość o czystość i higienę osobistą, jak i przestrzeganie zakazu samodzielnego zażywania leków. Mama Mateusza - lekarz medycyny z panią pielęgniarką zwróciły uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw. Dzieci słuchały bicia swojego serduszka przez stetoskop, robiły zastrzyki i opatrunki misiowi, przełamując w ten sposób strach  przed wizytą u lekarza. Mama Dominiki wprowadziła nas w kolorowy świat rękodzieła artystycznego, a efektem były własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki świąteczne. Dowiedzieliśmy się także o trudnej  pracy strażaka – taty Darii.  Dzieci podziwiały wyposażenie, jakim dysponują strażacy oraz miały możliwość założenia umundurowania bojowego, utrwaliły poznane wcześniej numery alarmowe. Z kolei tato Natana, który jest zawodowym piłkarzem przybliżył tajniki gry w piłkę nożną, o czym marzy większość chłopców. Tato Szymona – funkcjonariusz Straży Granicznej umożliwił nam zwiedzanie, także strefy zastrzeżonej Portu Lotniczego ”Rzeszów  - Jasionka”.

Każdy z naszych gości opowiadał o swojej pracy, pasji, pokazywał narzędzia, sprzęty  niezbędne  w jego profesji. . Dzieci aktywnie uczestniczyły w interesujących spotkaniach. Te wizyty z pewnością długo pozostaną w naszej pamięci i być może staną się zalążkiem przyszłych planów zawodowych dla niektórych dzieci.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak aktywną współpracę i przybliżenie swojej pracy przedszkolakom.


Zapraszamy do galerii zdjęć: