W celu podniesienia  wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, w naszym przedszkolu realizujemy szereg  zajęć  i  pogadanek na temat rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w razie pożaru. Podsumowaniem tych działań było spotkanie ze strażakami OSP Świlcza. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich, sprzętu gaśniczego oraz ubioru strażaka. Największą jednak niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość oglądania akcji gaszenia pożaru oraz udzielania pierwszej pomocy przez strażaków.

Dzieci prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć. Dzięki takim spotkaniom, poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, uczą się jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie  pożaru  oraz wypadku.  Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono numery alarmowe. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami..

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Serdecznie dziękujemy dh Bogdanowi Cioch - Komendantowi Gminnemu ZOSP RP w Świlczy za umożliwienie tego edukacyjnego spotkania.


Zapraszamy do galerii zdjęć: