W Publicznym Przedszkolu w Świlczy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Spotkania z fizyką” prezentowane przez panią Aleksandrę Dąbrowską z Akademii Nauki .

Na zajęciach zapoznano dzieci ze zjawiskami rozszczepiania światła. Odbijano światło za pomocą lusterek, rozszczepiano przy użyciu pryzmatu. Za pomocą okularów dyfrakcyjnych dzieci mogły zaobserwować tęczowe kolory światła. Wyjaśniano czym jest peryskop, dzieci mogły się przekonać jak to jest widzieć światło z łodzi podwodnej. Na przykładzie prostych doświadczeń dzieci starały się rozgryźć tajemnice iluzjonistów. W tym celu użyto luster, szkieł stroboskopu i laserów. Na zakończenie zajęć dzieci same doświadczały, oglądały kalejdoskopy, doświadczały zabawy z użyciem lasera, wreszcie mogły zobaczyć świat oczami owadów.

Zajęcia te stały się inspiracją dla przedszkolaków do wykonywania samodzielnych doświadczeń.


Zapraszamy do galerii zdjęć: