Ogólnopolski Tydzień BibliotekWprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przedszkolaki z grupy III  dnia 11.05.2018 odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Świlczy.

Dzieci odgadywały zagadki dotyczące bohaterów ich ulubionych książek. Nie zabrakło wśród nich Calineczki, Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Złotej Rybki czy Śpiącej Królewny. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadkowej krzyżówki  prawidłowo  wpisując hasła oraz odczytując rozwiązanie.

Na zakończenie dzieci zapoznały się z bardzo ciekawą grą edukacyjną, która pozwala im poznać faunę i florę zamieszkującą kontynenty i oceany całego świata. Dzieci z naszego przedszkola z przyjemnością odwiedzają bibliotekę, bo wiedzą, że mogą tam znaleźć ciekawą literaturę dziecięcą  jak i rozrywkę.


Zapraszamy do galerii zdjęć: