W trosce o optymalny rozwój dzieci, w naszym przedszkolu wykorzystujemy najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji, a mianowicie tablice interaktywne oraz magiczny dywan.

Nowoczesne pomoce dydaktyczne, którymi dysponujemy to efekt bardzo dobrej współpracy i zaangażowania Wójta Gminy Świlcza Pana Adama Dziedzica oraz Pani dyrektor Danuty Rusin.

Tablice interaktywne znajdują są w każdej sali zajęć i są nieocenione w pracy z dziećmi. Służą do rozwiązywania: zagadek, rebusów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych przez co dzieci rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny. Każdy wykorzystywany przez nauczycielki program multimedialny dostarcza dzieciom zarówno bodźców dźwiękowych jak i wizualnych.

Magiczny dywan to urządzenie zainstalowane w sali gimnastycznej i wyświetlające na podłodze różne gry i zadania o charakterze edukacyjnym. Zadaniem dzieci jest adekwatne reagowanie do zmieniających się wyświetlanych zadań i rozwiązywanie ich. Jest to niezwykle atrakcyjna pomoc dydaktyczna angażująca i inspirująca oraz wspomagająca uczenie, koncentrację i kreatywność dzieci. Wykorzystywany jest również jako innowacyjna pomoc dydaktyczna do zajęć rewalidacyjnych, terapeutycznych, logopedycznych oraz zajęć z języka angielskiego.

Należy jednak podkreślić, iż ze sprzętu multimedialnego korzystamy w sposób umiarkowany. Oczywiście taki sprzęt nigdy nie zastąpi nauczyciela, który musi ukierunkowywać i dozować ilość czasu spędzonego przy tablicy czy na dywanie.

Korzystanie z tych urządzeń daje naszym przedszkolakom dużo radości.

Agata Jemioła

Zabawy z tablicą interaktywną