Dzieci przy pomniku na cmentarzu

Wzorem lat ubiegłych przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej akcji pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki – Szkoła pamięta. W naszym przedszkolu prowadzimy działania mające na celu upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

Pani dyrektor Danuta Rusin wraz z personelem przedszkola i dziećmi systematycznie dbają o miejsca pamięci poległych żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny: Pomnik Bohaterom Grunwaldu, Grób Nieznanego Żołnierza, grób por. Wiktora T. Błażewskiego.

W dzień Wszystkich Świętych wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnokrajowej i lokalnej. Nawiązując do tradycji przedszkolaki z wychowawcami odwiedziły pobliski cmentarz, złożyły kwiaty i zapaliły znicze oddając cześć i hołd poległym bohaterom, dzięki którym mogą teraz żyć w wolnym i pięknym kraju.

Agata Jemioła

Dbamy o pomniki i mogiły