Dzieci w przebraniach mikołajkowych

Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,
już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.
Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie
po łąkach, po polach, po szerokim lesie.

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszy i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Lubią te przygotowania. Mimo że zajmują im wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. 5 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i już po śniadaniu zawitał do przedszkola.

Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Na twarzach naszych milusińskich widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.

Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym Przedszkolakom.

Agata Jemioła