Dzieci z Panią Policjant

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku w dniu 22 stycznia 2024 r. odwiedzili nas funkcjonariusze z Komendy Policji w Świlczy z siedziba w Trzcianie Komisariatu Policji II w Rzeszowie. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu, na placu zabaw oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar, wypadek, itp. Przestrzegano najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością zasad przechodzenia przez ulicę. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.

Takie spotkania odbywają się w naszym przedszkolu rokrocznie i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Bożena Baran


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20