Z inicjatywy dyrektora przedszkola Danuty Rusin, placówka nasza wzięła udział w I Wojewódzkim Konkursie Monodramu organizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie.

Zespół nauczycieli wyłonił dzieci zdolne aktorsko i przygotował scenki teatralne połączone z wygłaszaniem monodramów o przystępnej dla dzieci tematyce.

Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie, zdobywając trzy pierwsze miejsca w kategorii I (dzieci młodsze).

• I miejsce zdobyła Aleksandra Nicpoń z grupy III, prezentująca monodram „U fryzjera”, kombinację wiersza Danuty Gellnerowej i tekstu napisanego przez nauczycielkę Małgorzatę Piontkowską.
  • II miejsce zdobył Wojciech Styka z grupy IV prezentujący wiersz Juliana Tuwima „Okulary”.
  • III miejsce zdobyła Jagoda Jarząb z grupy IV prezentująca wiersz Hanny Łochockiej „Biała jazda”.

Atrakcyjne nagrody, dyplomy i podziękowania wręczyła uroczyście dyrektor przedszkola Danuta Rusin w asyście nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursu.

Gratulujemy!!!

Małgorzata Piontkowska