Lipiec to czas, kiedy przedszkolaki w ogrodzie obserwują bogactwo owadów. Owady są najliczniejszą grupą zwierząt na naszej planecie. I choć spotykamy się z nimi niemal każdego dnia naszego życia, wciąż mało o nich wiemy. Aby przybliżyć dzieciom świat owadów, dyrektor Danuta Rusin zaprosiła pszczelarza, proponując warsztaty „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Pszczoły to jedne z najbardziej pożytecznych i pracowitych owadów. Niezastąpiona jest rola jaką odgrywają w przyrodzie.

Warsztaty, w sposób innowacyjny, łączyły w sobie dawkę wiedzy z masą atrakcji i świetną zabawą. Dzieci przez cały czas trwania warsztatów, aktywnie w nich uczestniczyły. Usłyszały wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Obserwowały z bliska rój zamknięty w szklanym ulu i odszukiwały królową. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto i odsklepiacz widelcowy. Zaglądnęły do pustego ula. Poznały miód i inne produkty pszczele. Zdobyły wiedzę, jak należy zachowywać się w towarzystwie pszczół. Na zakończenie warsztatów, własnoręcznie zrobiły świeczki z wosku pszczelego, które, wraz z dyplomem małego pszczelarza, zabrały na pamiątkę do domu. Nie mogło zabraknąć miodu, znanego dzieciom z przedszkolnych śniadań. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał słoiczek do degustacji.

W obecnych czasach o pszczoły trzeba bardzo dbać, ale żeby móc o nie dbać i doceniać ich niezwykłą pracę, koniecznie trzeba je poznać z bliska.

Dziękujemy za piękną lekcję przyrody!

Małgorzata Piontkowska


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Warsztaty z pszczelarzem
Previous Next Play Pause