Dzieci podczas pokazu mody

W dniu 26 lipca 2021 r. w poniedziałek wszyscy nasi milusińscy pojawili się w przedszkolu na Pokazie Mody Letniej. Wejście przed budynkiem zamieniło się w prawdziwy wybieg, był długi czerwony dywan, obsypany kwiatami, akcesoriami morskimi, dookoła letnia dekoracja i buzie pełne uśmiechów.

Dzieci stanęły przed możliwością dokonania wyboru stroju jaki będą prezentować. Zmierzyły się z próbą pokonywania nieśmiałości oraz prezentacji.

Pokaz mody letniej zainicjowała pani dyrektor Danuta Rusin prezentując marynarską sukienkę stosowną do pory letniej. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami i paniami z personelu przedstawiały własne pomysłowe kreacje na lato czy na plażę.

Prezentacja odbywała się na podkładzie muzycznym. Każde dziecko przechodziło po wybiegu do muzyki, prezentując swoją kreację przygotowaną wspólnie z rodzicem. Królowały sukienki, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, torby plażowe. Stroje były kolorowe, wesołe i oczywiście z przeznaczeniem na lato. Przedszkolaki wykonywały obroty, ukłony wg. własnych pomysłów. Każdego modela po prezentacji nagradzano wszyscy gorącymi brawami. Na zakończenie pokazu starszaki zatańczyły taniec: Gummy bear.

Wśród naszych dzieci są i odważne, dla których nic nie jest straszne oraz dzieci nieśmiałe, dla których małe rzeczy są nie do pokonania. Naszym celem było przezwyciężenie nieśmiałości u dzieci, zaprezentowanie pięknych letnich strojów i wzmocnienie ich samooceny.

Po zakończeniu Pokazu Mody odbył się Maraton Taneczny dla całego przedszkola, w którym nasi milusińscy prezentowały układy taneczne do znanych im piosenek i utworów.

Dzień ten był pełen wrażeń i pozytywnych emocji, długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców za przygotowanie strojów dla dzieci.

Barbara Czernicka

Pokaz mody letniej