Opakowania z ziołami

Lipo zielona, drzewo ojczyste,
Co na mnie kwiaty spuszczasz złociste
I cień daleki rzucasz dokoła-
Drzewo rodzinne, ozdobo sioła.
(T. Lenartowicz).

W dniu 27 lipca 2021r. w naszym przedszkolu z inicjatywy Pani Dyrektor Danuty Rusin odbyło się spotkanie z dziećmi na temat ziołolecznictwa.

Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci, poznanie właściwości drzew rosnących w ogrodzie przedszkolnym tj. lipa, brzoza i ziół rosnących na działce przedszkolnej: mięta, melisa, pokrzywa. Pani Bożena Baran przybliżyła dzieciom historię ziołolecznictwa – jego początków i znaczenia dla ludzkości. Zwróciła uwagę na wzrost świadomości ekologicznej ludzi, którzy coraz częściej sięgają po naturalne środki ziołowe. Omówiła znaczenie ziół w aromaterapii wskazując na olejki eteryczne: eukaliptusowy, sosnowy, lawendowy.

Nauczycielka przeprowadziła również z pracownikami przedszkola Quiz wiedzy o ziołolecznictwie.

Dzieci ze wszystkich grup mogły uczestniczyć w rozwiązywaniu zagadek dotyczących roślin wystepujących w poznanych bajkach: leszczyna – Kopciuszek, róża – Piękna i Bestia, pokrzywa - Dzikie łabędzie. Następnie pod kierunkiem Bożeny Baran każda grupa przedstawiła krótki program artystyczny: Gr. I zatańczyła Taniec pszczółki Mai, gr. II taniec Poszło dziewcze po ziele, Czerwone jabłuszko, gr. III utrwaliła sobie rymowankę o wakacjach i zaśpiewała piosenkę Po łące biega lato, Niech żyją wakacje, natomiast dziewczynki z grupy IV zaśpiewały piosenkę harcerską Stokrotka.

W dalszym ciągu spotkania pani Dyrektor Danuta Rusin podzieliła się wiedzą na temat uprawy i zbiorów ziół ze swojego ogrodu: mieta, melisa, lubczyk, gryka szałwia. Zachęciła dzieci do korzystania z ziół we właściwych proporcjach zgodnie z potrzebami. Następnie chętne dzieci degustowały miód z mniszka lekarskiego wykonany przez panią Dyrektor oraz piły napój z mięty przygotowany przez panie z przedszkola.

Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek i medal przyjaciela przyrody.

Bożena Baran


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Co wiemy o ziołach
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21