Mikołaj z dziewczynką1 grudnia 2021 r. zawitał do przedszkola św. Mikołaj z asystentką. Planowane zdjęcia portretowe i grupowe z dziećmi jako upominek dla całej rodziny spełniły się. Dzieci otrzymały prezenty fundowane przez rodziców.

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki. Grupa IV była ubrana stroje mikołajowe przygotowane przez przedszkole.

Tak długo oczekiwany gość przybył do naszego przedszkola w towarzystwie asystentki i pomocników - elfów – pracowników przedszkola. Został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego, wręczając mu prezent laurkę przygotowaną przez grupę IV, a także zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki. Następnie zaproszono gościa do wspólnej sesji zdjęciowej. Były to zdjęcia grupowe i indywidualne dzieci z paczkami i Św. Mikołajem. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W to środowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za przygotowanie paczek dla dzieci.

Danuta Rusin
Dyrektor Przedszkola w Świlczy

Zdjęcie zbiorowe Przedszkolaków z Mikołajem - 1Zdjęcie zbiorowe Przedszkolaków z Mikołajem - 2