Przedszkolna drużyna

W dniu 18 września 2022 r. o godz. 14.00 odbył się V bieg ulicami Świlczy Memoriał kpt. T. Kirchnera. Organizatorami przedsięwzięcia było Towarzystwo Przyjaciół Świlczy, Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie, Ochotnicza Straż Pożarna w Świlczy. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Świlcza. Głównym celem przedsięwzięcia była popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji ruchowej, propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności lokalnej, integracja środowiska biegaczy. W tym roku po raz pierwszy w biegu wzięły udział dzieci 6- letnie z naszego przedszkola. W dystansie 100 m uczestnicy zajęli następujące miejsca :

I miejsce - Natan Jakubiak
II miejsce - Tymoteusz Jakubiak
III miejsce - Leon Duch

Za udział w biegu wszystkie dzieci otrzymały medale a zwycięzcy I, II, III miejsca dodatkowo dyplomy. Zawody wzbudziły wśród dzieci wielkie emocje i zachęciły je do fizycznej aktywności. Gratulujemy zawodnikom i czekamy na następną kolejną edycje. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie V biegu oraz dla uczestników za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji. Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym te zawody znakomicie się udały.

Bożena Baran

V bieg ulicami Świlczy