Kącik przyrody, żółte parasolki

Wraz z rozpoczęciem nowej pory roku, w każdej z grupie wiekowej powstały ciekawe, kolorowe, bogate w dary jesieni kąciki przyrody. Przedszkolaki przynosiły eksponaty przyrodnicze, zgromadzone podczas wspólnych spacerów, a także z wycieczek rodzinnych. Wszystkie jesienne skarby natury, takie jak: kasztany, żołędzie, szyszki, owoce i warzywa umożliwiły nam utworzenie w sali pięknego jesiennego wystroju.

Zgromadzone dary jesieni wykorzystujemy do wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych, wzbudzających ciekawość i duże zainteresowanie dzieci. Są one również doskonałym materiałem do zabaw badawczych. Wiele radości dostarczyło naszym wychowankom obserwowanie przez lupę budowy liści, szyszek.

Kącik przyrody w przedszkolu daje dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i jest nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.

Edyta Niemiec

Jesień w kącikach przyrody