„Od Trzech Króli po ostatki,
Wszędzie bale i prywatki,
Piękne stroje, dziwne maski,
Śpiewy, tańce i oklaski.”

Zabawa karnawałowaOkres karnawału - to czas radości, zabawy, przebierańców, pochodów noworocznych trwających od Trzech Króli do Środy Popielcowej. Tej tradycji jest wierne również Przedszkole w Świlczy.

Jak co roku w styczniu (25-01-2013r.) odbył się przedszkolny bal karnawałowy.

W tym dniu przedszkolny hol wypełniły piękne wróżki, królewny, straszni piraci, księżniczki, rycerze, smoki, biedronki, pszczółki, muszkieterowie i wielu innych bohaterów dziecięcych bajek i filmów. Zabawę karnawałową panie wcześniej przygotowały i zaplanowały tak, aby ucieszyła wszystkich jej uczestników. Po przejściu do Domu Strażaka w Świlczy, w odświętnie udekorowanej sali, wszystkie dzieci bawiły się przy muzyce zespołu YAMAHA, jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy. Pląsy były przeplatane konkursami z nagrodami i sesjami zdjęciowymi. Każdy mógł się pochwalić swoim strojem, umiejętnościami taneczno-wokalnymi i cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu na wspaniałej zabawie.

Kiedy przyszła pora obiadu nikt nie chciał opuszczać sali pomimo zmęczenia. Panie również świetnie się bawiły w towarzystwie balowych gości.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów, które wzbogaciły przeżycia dzieci.

Zabawa karnawałowa była doskonałą imprezą, o szczególnie radosnej atmosferze. Dostarczyła ona dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Organizując bal dla dzieci uczymy je, iż zabawa i relaks są tak samo ważne, jak nauka, praca i obowiązki. Gdy dorosną będą potrafiły cieszyć się zabawą i aktywnie wypoczywać.

Szkoda tylko, że do następnego balu znów trzeba czekać cały rok!

Ewa Gotkowska