Babciu, Dziadku – sto lat żyjcie !W styczniu przypada Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z Świlczy nigdy nie zapominają o tak kochanych osobach. Jak co roku, przygotowały podniosłą uroczystość, pełną wzruszeń i radości.

21 stycznia, w Domu Strażaka w Świlczy, odbyła się impreza rodzinna przygotowana przez Przedszkole w Świlczy. Rozpoczynając uroczystość, dyrektor Danuta Rusin, powitała wszystkich i podkreśliła rolę babć i dziadków w życiu całej rodziny, a w szczególności w życiu swoich wnuków.

Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca Wójta Gminy Świlcza Wiesław Machowski, Radny Powiatu Rzeszowskiego Tadeusz Pachorek, Radny Gminy Świlcza Ryszard Kłos, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Świlczy Adam Majka oraz sołtys Świlczy Tadeusz Majka.

Nauczycielki zadbały o przygotowanie występów i piękne stroje, w których dzieci prezentowały się jak prawdziwe gwiazdy. Część artystyczną rozpoczęły jasełka przygotowane przez starszaków. Dzieci z młodszych grup zaprezentowały piosenki, wiersze i wiązanki tańców ludowych. Występy wzbudziły żywe zainteresowanie a gromkie brawa świadczyły o wysokim poziomie wykonania. Po występach wnuki wręczyły samodzielnie wykonane upominki.

Wspólny poczęstunek stał się okazją do rozmów, wspomnień i wymiany doświadczeń. Dziadkowie dzielili się wrażeniami z uroczystości i wspominali dawne czasy. Rodzice dzieci zorganizowali pyszne ciasta, a przedszkolne kucharki przygotowały tradycyjny bigos. Kawę i herbatę uprzyjemniał dźwięk kolęd.

Wzruszeniom nie było końca. Cała uroczystość przebiegła w ciepłej i serdecznej atmosferze. Będzie miłym wspomnieniem dla wszystkich uczestników.

Małgorzata Piontkowska
Barbara Czernicka