Pasowanie na Przedszkolaka18 października 2013 roku w Przedszkolu w Świlczy odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka.

Zakończył się okres adaptacji najmłodszych pociech do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć je do grona przedszkolaków. Do pasowania przystąpiły przedszkolaki z grupy I, prowadzonej przez Małgorzatę Piontkowską i Bożenę Baran.

Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny. Potem obiecały: zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dyrektor Danuta Rusin za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci dostały dyplomy przedszkolaka i upominki.