Zgodnie z potrzebami rodziców, decyzją Wójta Gminy Świlcza został zorganizowany wakacyjny dyżur w Publicznym Przedszkolu w Świlczy. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Jako jedyne przedszkole w gminie uruchomiliśmy w lipcu dwie grupy.

Jak nigdy dotąd zapisanych jest 60 dzieci z różnych miejscowości naszej gminy (Świlcza, Woliczka, Trzciana, Rudna Wielka)

Aktywność dzieci w czasie dyżuru nie ogranicza się do swobodnej zabawy. Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach dydaktycznych z różnych obszarów edukacji. Tworzymy sytuacje pobudzające kreatywność wychowanków, przez co wzbogacają wiedzę o świecie. Aby wszystkie dzieci czuły się dobrze w naszym przedszkolu, lepiej się poznały, a zwłaszcza te, które przyszły z innych placówek, prowadzimy zabawy integracyjne, zabawy w kręgu, z elementami dramy, z chustą animacyjną.

Pamiętamy również o wzmożonej czujności i zachowaniu zasad bezpieczeństwa w sali, na spacerach, jak też w ogrodzie przedszkolnym.

Wszystkim wychowankom, ich rodzicom i opiekunom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji!

Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń!