„Pory roku” to temat zajęć otwartych z Rodzicami w grupie V, które odbyły się 6 maja 2015 r. Zajęcia dzieci rozpoczęły się rymowanką na powitanie, następnie sprawdziliśmy obecność dzieci, według metody Ireny Majchrzak. Metoda ta daje możliwość wprowadzenia dziecka w świat pisma, czytania i liczenia. Są to ćwiczenia o zróżnicowanym charakterze. Do zajęć włączyli się również Rodzice, którzy czytali zagadki o porach roku i przeprowadzili quiz „Prawda, czy fałsz”.  Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnej zabawy „Żabie łapki” oraz „Labada”. Uśmiech i radość wskazywały, że spotkanie bardzo się podobało.

Zajęcia otwarte pozwalają na bliższy udział rodziców w edukacji ich dzieci, sprzyjają wzmacnianiu więzi emocjonalnych. Warto w nich uczestniczyć! Dziękuję wszystkim Rodzicom za przybycie i pomoc.

Sławomira Demczak