W dniu 25.02.2015r. - WORD w Rzeszowie przeprowadził zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci 5-6 letnich z grup III, IV, V.

Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Poznały jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, prawidłowo podróżować samochodem, autobusem, czy też rowerem oraz jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Omawiane były zasady przechodzenia przez jezdnię, miejsca do tego wyznaczone, sygnalizacja świetlna, podstawowe znaki drogowe, konieczność jazdy w fotelikach i zapinania pasów oraz tak ważna widoczność dzieci na drodze.

Dzieci, na specjalnych matach, Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, mogły poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. ,zachowanie gdy ruchem kieruje policjant, oraz gdy na drodze poruszają się pojazdy uprzywilejowane.

Dzieci poprzez zabawę poznały zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, kolorowanki oraz elementy odblaskowe, które sprawią że będą bardziej widoczne na drodze, co jest bardzo istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Edyta Niemiec