Najmłodsza grupa przedszkolaków prowadzi szeroką aktywność plastyczną. Zajęcia te wprowadzają dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijają umiejętność wypowiadania się poprzez formy plastyczne. Są również okazją do ćwiczeń w obrębie motoryki małej.

Tworząc „Zaczarowany kwiatek” dzieci paluszkami formowały z plasteliny małe kulki, nalepiały je wg własnego pomysłu, malowały farbą płatki, dłonią zgniatały odpowiednio bibułę na łodygi i całość sklejały formując wspólną pracę. Ten niepozornie wyglądający kwiat, jest efektem ciężkiej pracy dzieci, które z radością podejmują tego typu aktywności.

Zajęcia są prowadzone w formie zabawy, budzą u dzieci pozytywne emocje i motywują do coraz trudniejszych wyzwań. Proszę obejrzeć efekt naszej pracy.

Małgorzata Piontkowska