W Przedszkolu w Świlczy w gr II - średniaków przez ostatni tydzień miesiąca lutego 2015 r. dzieci zapoznawały się z teatrem, rolą aktorów na scenie, kostiumami. Poznawały słownictwo związane z aktorstwem; np. co to jest scenografia, sufler, rola aktora. Odgrywały scenki z kukiełkami i pacynkami wykonanymi przez dzieci i rodziców z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Calineczka. Kopciuszek, oraz z innych znanych dzieciom bajek.

Zwieńczeniem bajkowo-teatralnego tygodnia był konkurs grupowy na temat: "Znam bajki i baśnie”. Dzieci przebrane w stroje przedstawiające bohaterów różnych bajek, odgadywały tytuły bajek korzystając z dostępnych akcesorii np.; Pantofelka Kopciuszka, ubrania Kota w Butach, czy koszyczka Czerwonego Kapturka.

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, scenkach dramowych, teatralnych, zabawach ruchowych, same inspirowały zabawę w teatr pobudzając wyobraźnię i inwencję twórczą.

Barbara Czernicka