W dniu 16.06.2016r. w ogrodzie Przedszkola Publicznego w Świlczy odbyła się

I Gminna Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków .

Przedsięwzięcie zorganizowane przez dyrektora i nauczycielki Przedszkola Publicznego w Świlczy miało na celu nie tylko zintegrować placówki przedszkolne z terenu gminy Świlcza, ale także pomóc dzieciom z tych placówek w rozwijaniu ich zainteresowań i umiejętności sportowych. Ponadto przygotowując to przedsięwzięcie dążyliśmy do promocji edukacji przedszkolnej w środowisku lokalnym i upowszechniania kultury sportowej wśród najmłodszych poprzez popularyzowanie sportu jako formy aktywnego wypoczynku.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic, Zastępca Wójta mgr inż. Sławomir Styka, Pan Jacek Lis oraz Pan Zbigniew Lis.

W konkurencjach sportowych dzieci zmagały się w:

• biegu slalomem na czworakach,
  • biegu z przekładaniem szarfy,
  • skoku w dal z miejsca na odległość,
  • rzutach woreczkiem do celu,
  • przekładaniu piłki nad głową.

Olimpijskie zmagania oceniali sędziowie w składzie:

1. Janusz Ostrowski
  2. Maciej Biliński
  3. Jacek Kiesiel
  4. Łukasz Szczoczarz

Po podliczeniu punktacji przyznano:

• I miejsce drużynie z Przedszkola Publicznego w Świlczy w składzie: Maciej Marchel, Kacper Miłek, Szymon Ruszała, Karol Samaris, Natan Szczoczarz.
  • II miejsce drużynie z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrowli w składzie: Amelia Feret, Patrycja Grabowska, Jakub Hałyst, Maciej Palka, Bartosz Przyboś.
  • III miejsce drużynie z Przedszkola Publicznego w Bratkowicach w składzie: Aleksandra Kwoka, Zuzanna Nowak, Emilia Szczepanik, Natalia Płatek, Izabela Trzeciak.

Za uzyskane wyniki uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Ponadto zostały wręczone dyplomy i upominki dla wszystkich drużyn biorących udział w Olimpiadzie:

• Drużynie z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Bziance w składzie: Adam Bęben, Weronika Makuch, Nicola Molenda, Aleksandra Pyź,Julia Wróbel.
  • Drużynie z Zespołu Szkół w Trzcianie w składzie: Kacper Jaremko, Tomasz Kocur, Szymon Nyzio, Kamil Porada, Dawid Szczepanowski.

Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, żywo dopingującym swoje drużyny.

Organizując olimpiadę sportową przedszkolaków staraliśmy się połączyć rywalizację sportową sześciolatków z dobrą zabawą. Ponadto była swoistym sprawdzianem cech charakteru dzieci takich jak: koleżeństwo, wzajemne wsparcie, empatia oraz chęć współdziałania w zespołach. Konkurencje sportowe były dostosowane do wieku dzieci. Zasada fair play nikomu nie była obca – wszyscy przestrzegali prostych reguł gry, panowała przyjaźń, poszanowanie drugiej osoby i duch sportowy.

Olimpiada sportowa to pierwsze doświadczenie sportowe przedszkolaków, która zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności sportowej przez całe życie. A może spośród tych maluchów wyrośnie przyszła gwiazda sportu?

Mamy nadzieje, że impreza przyjmie się na stałe w naszej gminie.

Dyplom 1 Dyplom 2 Dyplom 3

Dyplom 4 Dyplom 5 Dyplom 6