13 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka do Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw zwiedziliśmy terminal pasażerski. Następnie zaopatrzeni w Visitory przeszliśmy ścieżkę pasażera tj. odprawa biletowo – bagażowa, kontrola bezpieczeństwa. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które wykrywają wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlają bagaż. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Następnie udaliśmy się do Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej. Mogliśmy zobaczyć nowoczesne wozy strażackie, strój strażaka. Największe wrażenie zrobiła  na nas wielkość wozów strażackich. Wszyscy w napięciu obserwowali z tarasu widokowego przylot i odlot samolotu rejsowego Rzeszów – Bristol. Dużą atrakcją był robot pirotechniczny, który służy do przemieszczania niebezpiecznych ładunków z miejsc publicznych, np. z lotnisk. Robot w takich działaniach wyręcza człowieka.

Po tylu wrażeniach przekąska w lotniskowej „restauracji” smakowała najlepiej!  Pełni emocji i niezwykłej radości wróciliśmy do przedszkola.

Dziękujemy Panu Mjr Tomaszowi Kopiczakowi – tatusiowi Szymona za pomoc w organizację naszej wycieczki.


Zapraszamy do galerii zdjęć: