Piękna pogoda ,wspaniała zabawa, uśmiechnięte dzieci i ich rodzice takie obrazki można było zauważyć podczas Pikniku Rodzinnego w Publicznym Przedszkolu w Świlczy, który odbył się 22.05.16.Uroczystośc ta była okazją do integracji przedszkola z rodzinami dzieci naszej placówki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników przedszkola przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i ich najbliższych.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Danuta Rusin od powitania zaproszonych gości:

•  Wójta Gminy Świlcza Pana Adama Dziedzica wraz z małżonką,
  •  Zastępcę Wójta Pana Sławomira Stykę,
  •  Pana Jacka Lisa,
  •  Radnych Powiatu Rzeszowskiego Pana Tadeusza Pachorka,
  •  Radnych Gminy Świlcza: Pana Marcina Żańczaka , Pana Tomasza Biały,
  •  Sołtysa wsi Świlcza Pana Adama Mazura,
  •  Księdza Tadeusza Kawalca,
  •  Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Świlczy z siedzibą w Trzcianie Panią Dorotę Madej,
  •  Pana Zbigniewa Lisa,
  •  Dyrektora Oddziału Banku Spółdzielczego w Świlczy Panią Bożenę Serwin,
  •  Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Lucynę Cioch,
  •  Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Kokoszkę.

Dyrektor Danuta Rusin przywitała również wszystkie dzieci, rodziców ,pracowników Przedszkola oraz odczytała listę sponsorów uroczystości.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne. Dzieci ubrane w pięknych strojach tańczyły tańce ludowe, nowoczesne oraz układy taneczne do śpiewanych piosenek. Śpiewały piosenki o mamie i tacie oraz recytowały wiersze. Piknik dał nam możliwość do szerokiego prezentowania umiejętności artystycznych przedszkolaków.

Przygotowano wiele atrakcji w ogrodzie przedszkolnym;

•  dmuchaną zjeżdżalnię sponsorowana przez Radę Rodziców i Rady Oddziałowe z naszej placówki,
  •  loterię z atrakcyjnymi nagrodami,
  •  lody dla każdego dziecka,
  •  przejażdżkę konną,
  •  malowanie na sztalugach dla dzieci i rodziców,
  •  kącik konstrukcyjny ,,Mały architekt’’
  •  mini bufet- napoje, grill, hamburgery, bigos ,grochówka przygotowane przez personel przedszkola oraz ciasta przygotowane przez rodziców.

Podczas Pikniku prowadzono sprzedaż cegiełek z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz przedszkola.

Na scenie zaprezentowali się również zaproszeni goście Podkarpackie Centrum Tańca - Łukasz Dudek -Boguchwała oraz
Szkoła Karate.

Wystąpił zespół Yamaha porywając do wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Przedszkolaki wspaniale bawiły się w rytm muzyki przeplatanej quizami i konkursami.
Ogromną i emocjonującą atrakcją każdego pikniku jest losowanie nagrody głównej ufundowanej przez sponsorów. W tym roku nagrodę – piękne krzesła ufundowali państwo Jakub i Bogusława Ślączka .

Piknik był okazją do wspólnej zabawy, integracji, rodzice poznają się między sobą, tworzy się społeczność i przyjazna atmosfera. Pamiątkowe wpisy do Kroniki świadczą o tym że impreza bardzo się podobała.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli organizacyjnie imprezę oraz jej uczestnikom za liczny udział i wspólna zabawę. Śmiało możemy powiedzieć, że tegoroczna uroczystość na długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych i ich najbliższych.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach oraz za sponsorowanie zjeżdżalni dla wszystkich dzieci.

"Lista Sponsorów" dzięki którym mogła odbyć się ta uroczystość została umieszczona w Zakładkach"Przyjaciel Przedszkola".