W kwietniu, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu również myślimy o otaczającej nas przyrodzie i całej planecie.

27 kwietnia odbyła się uroczystość, której celem było uwrażliwienie dzieci na potrzebę dbania o środowisko oraz ocena określonych zachowań ludzkich wobec najbliższego otoczenia. Część artystyczną przygotowała grupa V. Występowały motyle, biedronki, ptaki i drzewa.

„Leśne Ludki” napisały do dzieci list z prośbą o przygotowanie plakatów „Jak należy dbać o Ziemię?”. Grupy kierowały się tematami:

• Czysta rzeka
  • Nie niszcz przyrody
  • Pamiętaj, gdzie mieszkają śmieci
  • Szanuj las póki czas
  • Segregujemy odpady

Dzieci omówiły swoje prace i wzięły udział w quizie przyrodniczo – ekologicznym.

Na koniec każdy uczestnik obchodów Święta Ziemi otrzymał medal „Przyjaciel przyrody” i kolorowankę.