"W marcu jak w garncu" to przysłowie ludowe dokładnie opisuje pogodę jaka mieliśmy pierwszego dnia wiosny. Kapryśna aura pokrzyżowała nam plany przemarszu w wiosennym korowodzie.

W tym dniu w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy ,,Zielony Dzień’’. Był to już drugi z cyklu ,,Kolorowych dni’’.

W  ten sposób świętowaliśmy pojawienie się  wyczekiwanej, nowej pory roku wiosny. Każdy z przedszkolaków i kadra przedszkolna była w zielonych ubraniach. Wszędzie królowała zieleń.Dzieci ubrane w kolorze zielonym, powitały wiosnę radośnie i w dobrym humorze.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w akcję „Zielony dzień w przedszkolu”. Dzięki temu bardzo optymistycznie z uśmiechem i radosną miną powitaliśmy pierwszy dzień wiosny.