Podziękowanie Spotkanie z PlanetariumDnia 02.03 2016 r. do naszego Przedszkola zawitało Mobilne Planetarium Jupiter. Przedszkolaki miały okazję połączyć rozrywkę z ciekawą i interesującą formą nauki i dydaktyki.

Dzieci przebywając w specjalnej kopule dającej wrażenie przestrzeni kosmicznej dowiedziały się jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Obserwowały również z dużym zaciekawieniem ruchy poszczególnych planet. Oglądały mały Wóz,

Wielki Wóz i poszczególne znaki zodiakalne na utworzonym niebie.

Projekcja była bardzo interesująca i ciekawa dla dzieci, dawała niezapomniane wrażenia.

Wystawa - nauki dawne i niedawne.

Wystawa: Nauki dawne i niedawne to ekspozycja, która w sposób ciekawy i interaktywny przybliżyła dzieciom 5 i 6 letnim z przedszkola ze Świlczy zagadnienia z obszaru nauk ścisłych. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Stalowej Woli dnia 20.04.2016 r. na w/w wystawę. Na ekspozycji dzieci samodzielnie obsługiwały prezentowane modele, wykonywały proste doświadczenia, zapoznały się ze zjawiskami z wybranych dziedzin wiedzy takich jak: ruch falowy, historia instrumentów obliczeniowych, pomiar czasu. Również przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach, na których poznały zjawiska rozszczepiania światła.

Wycieczka była bardzo ciekawa i udana, wszyscy zadowoleni wrócili do przedszkola.