W miesiącu styczniu 2016 r. nauczycielki Agata Jemioła i Ewa Gotkowska zorganizowały konkurs plastyczno – techniczny dla dzieci i rodziców „Karmnik dla ptaków”.

Głównym celem było oczywiście wykonanie wspólnego karmnika, ale również zaangażowanie w jego wykonanie członków rodzin. Ogłaszając konkurs chciałyśmy również podkreślić konieczność dokarmiania ptaków zimą, kształtowanie jakże pięknych postaw przyrodniczych czy znajomości wiedzy na temat ptaków.

Na konkurs wpłynęło 12 fantastycznych prac wykonanych wspólnie z rodzicami, dziadkami czy wujkami. Bardzo widoczna była w ich przygotowaniu praca dzieci. Każdy karmnik był niepowtarzalnym dziełem, jeżeli chodzi o pomysł, formę czy dekoracje.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 lutego 2016r.

Jury nie przyznało głównej nagrody, wszystkie karmniki zostały nagrodzone i wyróżnione. Karmniki zostały rozmieszczone w różnych miejscach naszego przedszkola, na parapetach okien, na drzewach w ogrodzie przedszkolnym oraz na ścianach budynku, stały się domem dla ptaków i ozdobą naszego otoczenia. Mamy nadzieję, że same ptaki docenią starania, które dzieci wraz z rodzinami włożyły w wykonanie ich domków i będą w nich częstymi gośćmi.