22 stycznia 2016  roku  dzieci z grup III, IV i V wzięły udział w pokazie ratownictwa medycznego. Pracownicy Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego pan Mateusz Mokrzycki i pan Arkadiusz Rząsa  prezentowali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Ratownicy zwracali uwagę na to, w jaki sposób wezwać pomoc do poszkodowanego człowieka i jakie informacje przekazać służbom ratowniczym. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Emilka właściwie wezwała pomoc do omdlałego kolegi, Michał i Daria wzorowo wykonali masaż serca, a Ola z Dominiką sprawnie opatrzyły skaleczoną nogę Misia Ratownika. Pani Agata miała profesjonalnie zmierzone ciśnienie, a u Wojtka widzieliśmy pracę jego serca. Michasia była przewożona na krześle kardiologicznym, natomiast Maks unieruchomiony na desce ortopedycznej. Zmarznięty Michał z Hubertem zostali okryci folią. Ratownik Mateusz nauczył nas wierszyka swojego autorstwa – „Nie widzisz, nie słyszysz, nie czujesz, pomocy medycznej potrzebujesz, pomocy medycznej potrzebujesz, trzy dziewiątki wystukujesz”.

Na zakończenie  oglądaliśmy  wnętrze ambulansu i jego specjalistyczne wyposażenie.

Dziękujemy Panom Ratownikom i Pani Jadwidze Woś  - mamie Mateusza za niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie. 


Zapraszamy do galerii zdjęć: